Deutsch     English    Česky
Na úvodní stranu
Pietní síňCzech POINTSběrný dvůr
Město VolaryMěstský úřadEl. podatelna předpisy formulářeÚřední deska Instituce a telefonyPlnění rozpočtu městaUsnesení zastupitelstva městaUsnesení rady městaUzemní plán městaKultura a sportCestovní ruchUbytování, stravováníZajímavosti okolíMístní vycházkové trasyDopravní spojeníVOLBY 2016Městské organizaceMikroregionMatrikaVolarský zpravodajMapa městaInformace E.ONSvaz obcí NPŠSystém stavebně technické prevencee-UtilityReportZákonyVolná pracovní místaZtráty a nálezyPsí nalezenciRozpočet MěstaVystavení návrhu územního plánu

Vycházkové trasy - místní

Kde se nacházím: Na úvod / Cestovní ruch / Vycházkové trasy - místní

Krásy Volar a okolí - vycházkové trasy

Místní turistické značení vás provede nejen okolím Volar ale také krásami města.

Trasa č. 1 „Alejí na vyhlídku“ vás zavede na cestu legendární Zlaté stezky, když budete pokračovat po místním značení dojdete až ke kapli na úpatí Kamenáče. Asi po dalších sto metrech dosáhnete vrcholu stoupání a rázem se ocitnete na místě, které vám nabídne velkolepý výhled na volarskou kotlinu a masív hraničních hor v pozadí. Majestátně se nad Volary tyčí jednolitá hradba Třístoličníku, Trojmezné i Plechého. Délka trasy: 4 km. Převýšení: 110m. Značení: místní značení „červené psaníčko“ začíná u hotelu Chata a končí na Kalvárii.

Trasa č. 2 „Lukami pod Bobíkem a Jedlovou horou“ vám nabízí možnost vidět legendární slávu volarského dobytkářství – bývalou sušárnu hovězích kůží -, historické roubené seníky, kterých tady v dobách dávno minulých stávalo na pět set. Až se budete vracet, i když z druhé strany, opět k městu, určitě nepřehlédnete staré roubené doby a takto roubené kdysi bývaly celé Volary. Délka trasy: 3,5 km. Převýšení: 18 m. Značení: místní značení „zelené psaníčko“ od můstku na Starém městě – okruh.

Trasa č. 3 „Okolo Lískového vrchu“ vás povede prastarou alejí, kde si můžete všimnout kořenů stromů zauzlovaných žulou, vodou a celými věky. Nabídne vám vyhlídku na Volary, tentokrát ze západní strany, pohled na Vltavský luh a Radvanovický hřbet… Délka trasy: 45 km. Převýšení: 65m. Značení: místní značení „modré psaníčko“ od hotelu Chata – okruh.

Trasa č. 4 „Alpská architektura ve Volarech“ vás bude provázet městem a nabízet vám pohled na historické domy alpského stylu. V dávné minulosti byly Volary osídleny komunitou alpských horalů, kteří sem přinesli své zvyklosti a stavbu mohutných roubených domů s výrazně plochou střechou. Věřte, že Volary jsou jedinou lokalitou, kde jsou právě tyto domy k vidění. Délka trasy: 2 km. Značení: mapa v propagačním materiálu.

Počasí Volary
Jak hodnotíte naše stránky ?

Regionální vysílání
Webkamera
Czech Point
Informační SMS