Město Volary
Volary

Dřevěné srdce Evropy

Údaje pro místní poplatky podle OZV

Nové kolo kotlíkových dotací

Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti se rozběhnou v 1. pololetí roku 2022 a Jihočeský kraj si může požádat z Operačního programu Životní prostředí 2021-2027 pouze o tolik finančních prostředků, kolik dopředu prokáže potenciálních zájemců o kotlíkovou dotaci.

Snahou Jihočeského kraje je tedy zajistit pro nízkopříjmové žadatele z jižních Čech co nejvyšší částku na výměnu zastaralých kotlů na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy, jejichž provoz bude od 1. 9. 2022 zakázán, a pomoci tak finančně méně silné skupině obyvatel získat dotaci na pořízení nového, ekologického zdroje tepla a zároveň zlepšit kvalitu ovzduší ve Vašem městě/Vaší obci.

PODMÍNKY PRO ZÍSKÁNÍ DOTACE:

Žadatelem musí být vlastník nebo spoluvlastník rodinného domu, bytu v bytovém domě (s vlastním kotlem) nebo stavby k individuální rekreaci v Jihočeském kraji, které jsou vytápěny kotlem na pevná paliva s ručním přikládáním 1. a 2. emisní třídy (příp. kotlem nejstaršího typu bez emisního zařazení).

Nárok na kotlíkovou dotaci pro nízkopříjmové domácnosti vzniká v těchto případech:

1. Domácnost tvoří výhradně osoby pobírající starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně nebo nezletilé děti a studenti v denním studiu do 26 let. V případě takto složené domácnosti se nesledují příjmy domácnosti.

nebo

1. Žadatel v období od 1. 1. 2020 do doby podání žádosti o kotlíkovou dotaci pobíral dávky v hmotné nouzi nebo příspěvek na bydlení (není nutné, aby dávky nebo příspěvek pobíral po celou dobu). V případě tohoto žadatele se nesledují příjmy.

nebo

1. Domácnost je tvořena osobami (vč. seniorů a dětí), jejichž průměrný čistý příjem na jednoho člena domácnosti v roce 2020 nepřevýšil 170 900 tis. Kč.
  • Domácnost tvoří výhradně osoby, které mají v dotčené nemovitosti trvalé bydliště, a dále ostatní osoby, které s žadatelem trvale bydlí. V případě, že osoba s trvalým bydlištěm bydlí ve skutečnosti jinde, poskytne čestné prohlášení a příjem této osoby se do příjmu domácnosti započítávat nebude.
  • Do příjmů se započítávají veškeré příjmy člena domácnosti, tj. příjmy ze zaměstnání, samostatné výdělečné činnosti, pronájmů, veškeré typy důchodů, dávky nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, dávky státní sociální podpory, podpora v nezaměstnanosti, rodičovský příspěvek, dávky v hmotné nouzi atp.
  • Příjmy nezletilých dětí a studentů do 26 let, kteří studují v denním studiu, se uvažují ve výši 0.

Výše dotace (vč. možnosti poskytnutí zálohy na financování nového zdroje):

Tepelné čerpadlo

95 %, max. 130 000,- Kč

Kotel na biomasu s ručním či automatickým přikládáním

95 %, max. 130 000,- Kč

Plynový kondenzační kotel

95 %, max. 100 000,- Kč

Za způsobilé jsou považovány výměny kotlů realizované od 1. ledna 2021.

Pro získání co největšího počtu potenciálních žadatelů je na webových stránkách Jihočeského kraje https://kotlikovedotace.kraj-jihocesky.cz/kotlikove-dotace-2022-dotaznik-pro-predregistraci  zveřejněn registrační dotazník.

Dotazník je možné vyplnit přímo online na výše uvedených webových stránkách, nebo jej lze pro zájemce o kotlíkovou dotaci vytisknout (viz příloha), vyplnit na počítači či ručně a doručit e-mailem na mailovou adresu kotliky@kraj-jihocesky.cz nebo poštou či osobně na Krajský úřad Jihočeského kraje, Odbor evropských záležitostí, U Zimního stadionu 1952/2, 370 76 České Budějovice.

Dotazník slouží pouze pro zjištění potenciálu a zájmu o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti v Jihočeském kraji a není jakkoli závazný ani jej nelze považovat za podání žádosti o kotlíkovou dotaci a bude využit pouze pro prokázání absorpční kapacity Jihočeského kraje v dané oblasti.

Dotazník nemusí být potenciálním zájemcem podepsaný.

Případné dotazy rádi zodpovíme na mailové adrese kotliky@kraj-jihocesky.cz nebo na informační lince 386 720 323.

Informační leták

INFORMAČNÍ LETÁK.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 627,56 kB

Registrační dotazník - kotlíkové dotace

DOTAZNÍK_KOTLÍKOVÉ DOTACE PRO NÍZKOPŘÍJMOVÉ DOMÁCNOSTI.docx
Typ souboru: DOCX dokument, Velikost: 65,03 kB
Datum vložení: 26. 10. 2021 8:28
Datum poslední aktualizace: 26. 10. 2021 9:29
Autor: Dana Andraschko

Město

Provozní doba Městského úřadu Volary.

Pondělí 8.00 – 17.00

Středa   8.00 – 17.00

Pro komunikaci můžete využít:

Tel. 388 302 211

ID datové schránky: kxrj2k8

E-mail: podatelna@mestovolary.cz

V obraze

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši  mobilní aplikaci – V OBRAZE.

V obrazeSledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši mobilní aplikaci – Mobilní Rozhlas.

Návštěvnost:

Překlad (translations)