Volary - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Pomoc Ukrajinským uprchlíkům ve městě Volary

V úterý 05. 04. 2022 proběhlo na městském úřadě jednání pracovní skupiny k zajištění pomoci občanům Ukrajiny ve Volarech. Členy pracovní skupiny jsou radní města, ředitelé městských organizací, zástupci jednotky dobrovolných hasičů a úředníci města.

Cílem jednání byla koordinace konkrétních kroků pro rodiny, které se již nacházejí ve správním obvodu Volar.

Městu Volary byla Krajským úřadem stanovena kvóta 51 občanů, pro které město v případě potřeby musí zajistit potřebné zázemí. Ve správním obvodu Volar již zhruba měsíc pobývá několik rodin s dětmi, které se postupně daří začlenit do běžného života. U těchto rodin nyní vyvstal problém s dalším ubytováním. Město Volary bylo osloveno s žádostí o pomoc, které vyšlo vstříc a pro tyto rodiny se podařilo zajistit bydlení v bytech, které patří soukromým osobám. Vedení města nezamýšlí pro tyto potřeby uvolňovat městské byty. Intenzivně jedná s fyzickými osobami, ale také s místními podnikateli o případných možnostech ubytování. V rámci zajištění ubytovacích potřeb, provádí město nutné opravy v domě čp. 149 v ulici 5. května, kde budou připraveny jednotlivé místnosti pro dalších 12 osob.

Ve středu 06. 04. 2022 proběhlo za využití pomoci dobrovolných hasičů přestěhování čtyř rodin s dětmi. Všechny rodiny budou ubytovány ve Volarech (ulice Nová, Budějovická, K.V. Raise a Pod Kostelem). Ubytování jedné rodiny ve služebním bytě a jejich převoz zajistily Městské lesy Volary. Jedna rodina je již ubytována v ul. K.V. Raise a další rodina bydlí na Soumarském Mostě. Celkem je ve Volarech ubytováno 23 osob. Po jednání s Krajským úřadem budou tyto osoby započteny do stanovené kvóty.

S ohledem na skutečnost, že se jedná o menší byty je potřeba pro tyto rodiny vytvořit místo, které budou využívat jako prádelnu. Vedení města rozhodlo o zprovoznění budovy staré školy a vytvoření potřebného zázemí. V této budově bude vybavena jedna místnost jako prádelna. Potřebné vybavení poskytly dobrovolníci a městské organizace. Dále se zde počítá s vytvořením potřebného zázemí pro volnočasové aktivity. Úklidu uvedených prostor se zhostili dobrovolníci z řad občanů Volar, za což jim patří poděkování.

Bližší informace poskytne koordinátorka místostarostka Bc. Jana Bártová, tel. č. 602695026

odkaz na KACPU , kde je vše potřebné

Datum vložení: 7. 4. 2022 14:09