Navigace

Obsah

Wang Jigyuan výstava v galerii

výstava v galerii Městská galerie Volary zve na výstavu umělce z daleké Asie.
Profesor Jingyuan Wang (nar. 1959 Hubei, Čína)
je výjimečnou osobností, která nám ve své tvorbě přesvědčivě dokazuje, že syntéza východního a západního umění je možná a přínosná. 40 let studií čínské a západní filosofie a toho, jak se vlamuje do náboženského prostoru, a zejména 40 let studií chromaticky úsporné čínské tušové malby a západního, či „evropského“ umění s jeho osvobozenou barevností:
Výsledkem je ohromující abstrakce ve smyslu sondy do, shodně s Wangem řečeno, „prostoru tří říší“: vědy, filosofie a náboženského vědomí. Jingyuan Wang ve svých tušových malbách otevírá nové světy, které se možná vyjeví kdesi na konci univerza. Jsou to světy dokonale harmonické, zrozené z neklidného ducha, oplývajícího však takovou silou, která všechny ty paradoxy dokáže umravnit a uvést v dokonalý soulad. Vše pak dokonale klape, podobně jako Kaplanova vodní turbína.
A my máme tu čest uvést v naší městské galerii profesora Wanga v rámci jeho letošního evropského výstavního turné kdy nejdříve vystavoval v Českých Budějovicích v Husově 6 nyní přijede k nám a po nás je jen Miláno.

Datum konání: 12. 9. 2018 začátek od 17:00

Místo konání: Městská galerie Volary, Volary

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy

Organizátor: Městská Galerie


Vytvořeno: 5. 9. 2018
Poslední aktualizace: 13. 9. 2018 11:50