Navigace

Obsah

Volary jsou město nacházející se na jihu Čech, v jihozápadní části Jihočeského kraje 16 km jihozápadně od nejbližšího města s rozšířenou působností Prachatic.

Volary leží na území CHKO Šumava a na hranici NP Šumava. Městská zástavba je situována do kotliny Teplé Vltavy severně od řeky, okolo Volarského potoka.

První písemná zmínka o Volarech pak pochází z roku 1359.

Město Volary


Statistické údaje
ZUJ: 550671
Počet částí: 3
Katastrální výměra: 10753,18 ha
Počet obyvatel: 3 809
Z toho v produkt. věku: 2 605
Průměrný věk: 40,8

Kalendář akcí

04.04.2020

Country bál 1

ZRUŠENO Country bál

Hraje kapela Rybníkáři

Detail

03.04.2020 - 31.05.2020

Vernisáž- Šumava více než 50 objektivy 1

ZRUŠENO Vernisáž- Šumava více než 50 objektivy

Fotoobrazy Šumavy od známých i méně známých fotografů a milovníků krás šumavské přírody.

Detail

05.04.2020

Taneční kavárna 1

ZRUŠENO Taneční kavárna

Taneční pro starší a pokročilé s taneční mistrem Tomášem Gaudníkem. Taneční školu založil a vede taneční mistr Mgr. Tomáš Gaudník. Jeho první taneční kroky začaly již v dětství. Během dlouholeté taneční kariéry na vrcholové úrovni získal hned několik titulů mistra ČR ve standardních tancích, v latinsko-amerických tancích i v kombinaci 10ti tanců. V juniorské kategorii dosáhl semifinálového umístění na mistrovství světa a na několika evropských soutěžích i umístění finálových. Byl členem národní reprezentace ČSTS a získal nejvyšší mezinárodní výkonnostní třídu „M“ ve standardních i latinsko-amerických tancích.

Detail

09.04.2020

Divadlo Navětvi: KnihoMOLI 1

ZRUŠENO Divadlo Navětvi: KnihoMOLI

Kdo nikdy nenašel v knize vytrženou a napůl snězenou stránku o nich asi ještě neslyšel. My ostatní ale dobře víme, že v našich knihovničkách se prohánějí malí broučci, kteří doslova a do písmene hltají příbehy v knihách. Představení vám nabídne veselý náhled do jedné takové knihovničky a do života dvou obyčejných KnihoMOLŮ. Setkáte se spolu s nimi s významnými literárními postavami jako je Don Quijotte, Babička, Malý Princ, Pipi Dlouhá punčocha nebo vodník Česílko. Navštívíte i Říši divů a když budete sledovat pozorně, třeba se naučíte, jak si knížky jaksepatří vychutnat a jak použít sílu písmen ve svůj prospěch! Představení s autorskou hudbou plné písniček, u kterého se budou bavit děti i dospělí.Kdo nikdy nenašel v knize vytrženou a napůl snězenou stránku o nich asi ještě neslyšel. My ostatní ale dobře víme, že v našich knihovničkách se prohánějí malí broučci, kteří doslova a do písmene hltají příbehy v knihách.

Detail

11.04.2020

Velikonoční pečení 1

ZRUŠENO Velikonoční pečení

Na bílou sobotu si budete moct přijít zakoupit čerstvé housky, česnekové placky, chléb, jidáše nebo mazance. Pro děti zde bude připravena dílnička.

Detail

18.04.2020

Zájezd: Atom muzeum Brdy a Spálené Poříčí 1

ZRUŠENO Zájezd: Atom muzeum Brdy a Spálené Poříčí

Autobusem z Volar, jízdné 100 Kč za autobus, vstupné: 50 Kč důchodci, 100 Kč pracující. Odjezd v 8:00 z autobusového nádraží Volary Rezervace míst: 602 138 498 nebo pulkrabek@kic-volary.cz

Detail

24.04.2020

Dokud se tančí 1

ZRUŠENO Dokud se tančí

Divadelní představení Ženského amatérského spolku o tom, že to nejlepší, co se může člověku ve stáří přihodit, je zůstat mladý, ale ne vždy se to povede.

Detail

29.04.2020

VLV: Záhadné příběhy na Šumavě a v Pošumaví 1

ZRUŠENO VLV: Záhadné příběhy na Šumavě a v Pošumaví

Tentokrát si o knihách popovídáme s českým básníkem, prozaikem a badatelem Ondřejem Fibichem. Bibliografie: Země Jana Křtitele (1990, KDU) Podoby soumraku (1995, Karmelitánské nakladatelství) Čtyři rytíři (1997, Setkání) Pasovské elegie (1998, Nakladatelství Franze Kafky) Topografie (2001, Petrov)

Detail

15.05.2020

Zdeněk Izer 2

Zdeněk Izer NA PLNÝ COOLE

Zábavný pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček.¨   Vystoupení je opět obohacené videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a světelnými efekty.

Detail

20.06.2020

Šumavské lokálky- Železniční den Volary 1

Šumavské lokálky- Železniční den Volary

Oslava 120. výročí železničního spojení Vimperk - Lenora a 110. let tratě Volary - Nové Údolí/Nová Pec, jízdy zvláštních vlaků, výstava železničních vozidel a mechanizace, historické drezíny, prodej upomínkových předmětů, občerstvení, doprovodný program. Podrobnosti budou upřesněny.

Detail