Navigace

Obsah

ZRUŠENO Volarské slavnosti dřeva

Bezbariérový vstup na akci

Vstup na akci povolen se zvířaty

Akce je vhodná pro děti

Volarské slavnosti dřeva  1Volarské slavnosti dřeva se letos konat nebudou.Rozhodnutí o konání či nekonání letošních slavností dřeva jsme odkládali na nejzazší mez a stále doufali, že se situace natolik uklidní, že je budeme moci uspořádat. Již před začátkem koronavirové krize byly kompletně připraveny jak po technické, tak po programové stránce.

Až do této chvíle si nasmlouvané kapely a další účinkující blokovali pro nás termín, za což jim patří velký dík.

Rozhodování nebylo jednoduché, vedle dlouhého seznamu pro jsme měli stejně početnou řadu argumentů proti.

Jsme si vědomi, že za dva měsíce může být situace znatelně odlišná od dnešní, na druhou stranu očekávaná účast šesti tisíců návštěvníků již z pohledu čistě statistického představuje velké riziko. Navíc dodnes není zcela jasné, jaká pravidla pro pořádání akcí budou platit v polovině srpna. Jak nám bylo řečeno, pro nás zcela zásadní zrušení povinných rozestupů by mohlo být stále vyžadováno.

Došli jsme k závěru, že nechceme slavnosti v polovojenském režimu, nechceme z dosud z tohoto pohledu bezproblémové Volary proslavit jako nové ohnisko infekce. Vzhledem k sílící neochotě lidí dodržovat předepsaná pravidla není v našich silách zaručit, že během slavností budou dodržována.

Jako protiváhu ke zrušeným slavnostem jsme na srpen připravili celou řadu menších akcí pořádaných jak na náměstí, tak v muzeu či v interiéru kina. Pivobraní, posezení s Doubravankou, pečení chleba, focení z atelierem Seidel, dětské dny v muzeu, koncert skupiny Hradišťan, komentované prohlídky Volar.

Věříme, že naše rozhodnutí pochopíte a společně se budeme těšit na Volarské slavnosti dřeva 2021, při kterých si připomeneme 150 let od povýšení na město. A slibujeme, že bude na co se těšit.

Jaroslav Pulkrábek, KIC Volary

Datum konání: 22. 8. 2020 - 23. 8. 2020 začátek od 09:00

Místo konání: Náměstí, Volary

Typ akce: ostatní

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 1.6 dní


Vytvořeno: 10. 1. 2020
Poslední aktualizace: 15. 6. 2020 12:37